Zmiany…

Powodem, dla którego nie zawsze akceptujemy drobne zmiany lub nie wierzymy, że stworzą one coś dobrego dla naszej firmy, jest to, że nie zawsze mamy nawet na te małe zmiany ochotę.

Wolimy WIELKIE ZMIANY!

W każdej dziedzinie. Bo o wiele łatwiej jest uwierzyć, że duża zmiana lub duża przebudowa przyniesie duży wynik, a mała zrobi niewiele. Ponadto małe zmiany mogą wymagać czasu, aby wywrzeć wpływ. A ponieważ większość z nas uwielbia natychmiastową satysfakcję, zwykle rezygnujemy z nich na rzecz spektakularnych kampanii/bitew/rewolucji.

Jednak chcę, abyście nie przeoczyli potencjału małych zmian, zwłaszcza w kontekście rozwoju Waszych zespołów.

To właśnie te niewielkie skutecznie pomagają w tworzeniu trwałych rezultatów i prowadzeniu firmy bardziej odpornej na wahania,  łatwiej dostosowującej się do zmian. Właśnie wtedy Twoja firma zwinnie dostosuje się do średnio przewidywalnego otoczenia.

Dla mnie zwinność zaczyna się od wartości, które budujesz z zespołem.

Również, gdy ludzie zaczynają organizować się wokół nowych/poprawionych praktyk w celu rozwiązania określonego problemu.  Zespoły w każdej branży spełniają swoje cele, gdy pracują zgodnie z wartościami Agile. Skąd to wiem? Bo elementy metodyk zwinnych wdrażam w zespołach biznesowych już 5 rok. Z powodzeniem.

Obecny świat zachęca menadżerów, by uczyli się, że:

 • ludzie i relacje są przed procesami i narzędziami
 • działające rozwiązania są ważniejsze nie dokumentacja
 • współpraca i zrozumienie klienta są ważniejsze niż twarde negocjacje
 • reagowanie na zmiany ważniejsze niż kurczowe trzymanie się planu

A jeśli zachęca do tego, to zachęca też do zwinności. Bo te punkty są deklaracją Agile, czyli wspólnych zasad dla zwinnych metod tworzenia…. (i tu możesz śmiało wybrać: oprogramowania, zaangażowanego zespołu, firmy odpornej na niepewne czasy). Bo to właśnie dziś umiejętność angażującej komunikacji, łączenia i korzystania z kompetencji wszystkich członków zespołu czy mądrej realizacji celów firmy, jest kluczowa, by wrócić, wprowadzać zmiany, które ułatwią nam budowanie firm i zespołów w nowym świecie.

Zadaj sobie pytanie czy warto, zwłaszcza teraz, gdy:

 • wahasz się, czy ta mikro zmiana będzie dobra dla twojej firmy albo zespołu, którym zarządzasz
 • Twój zespół, który do niedawna współpracował online, dziś wraca do pracy stacjonarnej
 • Ty po długim czasie musisz na nowo zbudować relacje, zaangażować innych i… również nauczyć się zarządzać na nowo.

Projekt, który do tej pory był jednym ze szkoleń wdrożeniowych tworzymy jako ogólnodostępny. menadżer STARTER to narzędzia zwinnego zarządzania dla menadżerów, którzy chcą lub muszą:

 • motywować siebie i innych,
 • poradzić sobie ze zmianą wokół,
 • umieć rozwiązywać trudne sytuacje,
 • pracować w zespołach, gdzie wiek jest mocno zróżnicowany,
 • doskonalić się w zarządzaniu.

Zapraszam na szkolenie online menadżer STARTER , w trakcie którego weźmiesz dla siebie najważniejsze narzędzia zwinnego menadżera i rozpoczniesz swoją drogę do angażującego zarządzania. Szczegóły znajdziesz TUTAJ

A po więcej informacji lub stworzeniu programu dla Twojej firmy (również z dofinansowaniem) SKONTAKTUJ SIĘ

X