Umów się na spotkanie

O mnie

Nazywam się Dorota Rycharska. Sprawnie upraszczam procesy w firmach, łącząc doświadczenie w biznesie i pracy projektowej.

Jestem doświadczonym menadżerem, doradcą biznesu, specjalistką w zakresie organizacji, zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych, budowania zespołów i kompetencji lidera.

Oprócz działalności doradczej współtworzę innowacyjny program rozwojowy dla kobiet Akademia Zwinnej Liderki, jestem członkinią rady programowej Lady Business Club.

Od 2008 roku zarządzałam rozległymi sieciami sprzedażowymi i obsługowymi, przez 5 lat brałam udział w strategicznych projektach w branży ubezpieczeniowej. Przez 4 lata koncentrowałam się na budowaniu i wdrażaniu modeli obsługowych i sprzedażowych.

Po doświadczeniu korporacyjnym od 2016 roku realizuje projekty kompleksowego wsparcia firm, skierowane na: rozwój firmy lub jej restrukturyzację, rozwój zespołu i kompetencji lidera. Prowadzi projekty zarówno w ramach transformacji firm, jak również w budowaniu biznesu od podstaw.

Jestem certyfikowanym Agile PM oraz PRINCE 2 PM.

 

Co mnie wyróżnia?

  • Systemowe podejście do wyzwań. W projektach biznesowych, którymi zarządzam stawiam na przemyślaną strategię, prostotę, dobrą komunikację i opinię zwrotną  – największe wartości zwinnego biznesu.
  • Dar do pracy z ludźmi, który pozwala mi na osiąganie bardzo dobrych efektów. Pomagam maksymalizować wartość biznesową za pomocą właściwych procesów realizowanych w odpowiednim zakresie i oczekiwanym czasie.

Dzięki wypracowanym metodom pomagam sprawnie przeprowadzać procesy zmiany w firmach, z którymi współpracuję. Prowadzę średnio i krótkookresowe projekty zarządzania zmianą w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.

Zapraszam również na mój blog #AgileBiznes

Na podstawie osobistych doświadczeń i rozmów z przedsiębiorcami dzielę elementami nowoczesnej teorii zarządzania. Stosowana w praktyce przynosi doskonałe efekty i pozwala skutecznie zarządzać własnym biznesem.  Wiem, że będzie to dobre kompendium wiedzy o oszczędzaniu czasu i energii. Odnajdziesz na nowo przestrzeń i zapał do wdrażania „nośników” sukcesu w zarządzaniu firmą, zespołem i sobą.