Umów się na spotkanie

O mnie

Nazywam się Dorota Rycharska. Sprawnie przeprowadzam procesy zmiany w firmach, łącząc doświadczenie w biznesie i pracy projektowej.

Jestem doświadczonym menadżerem, doradcą biznesu, ekspertem w zakresie organizacji, zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych, zarządzania zmianą i jakością, budowania zespołów i kompetencji lidera.

Oprócz działaności doradczej współtworzę innowacyjny program rozwojowy dla kobiet Akademia Zwinnej Liderki, jestem członkinią rady programowej Lady Business Club, jestem właścicielką marki AgileMedica, zajmującej się dystrybucją najwyższej jakości narzędzi dla stomatologii oraz profesjonalnymi szkoleniami dla tej branży.

Od 2008 roku zarządzałam rozległymi sieciami sprzedażowymi i obsługowymi, przez 5 lat brałam udział w strategicznych projektach w branży ubezpieczeniowej oraz 4 lata w budowaniu i wdrażaniu modeli obsługowych i sprzedażowych.

Po doświadczeniu korporacyjnym od 2016 roku realizuje projekty kompleksowego wsparcia firm, skierowane na: rozwój firmy lub jej restrukturyzację, rozwój zespołu i kompetencji lidera. Prowadzi projekty zarówno w ramach transformacji firm, jak również w budowaniu biznesu od podstaw.

Jestem certyfikowanym Agile PM oraz PRINCE 2 PM.

 

Co mnie wyróżnia?

  • Systemowe podejście do wyzwań: w projektach biznesowych, którymi zarządzam stawiam na przemyślaną strategię, prostotę, dobrą komunikację i opinię zwrotną  – największe wartości zwinnego biznesu.
  • Dar do pracy z ludźmi, który pozwala mi na osiąganie bardzo dobrych efektów. Pomagam maksymalizować wartość biznesową za pomocą własciwych procesów realizowanych w odpowiednim zakresie i oczekiwanym czasie.

Dzięki wypracowanym metodom pomagam sprawnie przeprowadzać procesy zmiany w firmach, z którymi współpracuję. Prowadzę średnio i krótkookresowe projekty zarządzania zmianą w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Wspieram firmy w rozwoju biznesu, działając wewnątrz organizacji w ustalonych ramach czasowych, zdefiniowanych co do celu i zakresu. Prowadzę projekty zarówno w ramach restrukturyzacji firm, jak również w budowaniu biznesu od podstaw.

Zapraszam również na mój blog #AgileBiznes

Na podstawie osobistych doświadczeń i rozmów z przedsiębiorcami dzielę elementami nowoczesnej teorii zarządzania, która stosowana w praktyce przynosi doskonałe efekty i pozwala skutecznie zarządzać własnym biznesem.  Wiem, że będzie to dobre kompendium wiedzy o oszczędzaniu czasu i energii, dotychczas poświęcanych na mało efektywne działania oraz odnajdywaniu przestrzeni i zapału do wdrażania „nośników” sukcesu w zarządzaniu firmą, zespołem i sobą.