Czy Twój zespół wie, co zamierzasz i gdzie zmierzasz? #Dental biznes: 3 sposoby na skuteczną komunikację

18 maja Bez kategorii

Siłą są ludzie. To prawdziwy motor każdego biznesu. Dobrzy ludzie nie tylko są kluczowi dla firmy, oni są firmą! Nawet najlepszym ludziom potrzebne jest świetne kierownictwo. Nasi pracownicy  lubią również humor i poczucie frajdy. Czują się dumni, kiedy utożsamia się ich z firmą, która wywołuje u ludzi uśmiech i jest postrzegana jako dobre miejsce pracy. Słuchanie skłania nas do uczenia się wzajemnie od siebie, od rynku i na błędach, które trzeba popełniać, by stworzyć cokolwiek oryginalnego. Wyjątkowa firma to ta, która dba o wszystkie drobne detale. I to ludzie na pierwszej linii frontu wiedzą, kiedy coś idzie nie tak i kiedy coś trzeba poprawić.  Jeśli ich słuchasz, możesz szybko naprawić wszystkie drobnostki, które odróżniają przeciętną firmę od wyjątkowej.

[RICHARD BRANSON,  fragment książki „Like a Virgin”]

Współczesne gabinety dentystyczne, wielospecjalistyczne kliniki oferują doskonałe usługi.

To mistrzostwo w zakresie procedur leczniczych, usług stomatologii i medycyny estetycznej. Często zarządzane są przez wysokiej klasy specjalistów, świetnych fachowców – doskonałych lekarzy. Jednak, gdy zabraknie otwartości i zaufania, nie uda im się uzyskać stałej przewagi na rynku konkurencyjnych produktów i usług.

Niestety, większość problemów w zespołach wynika z zaniechań liderów, którzy często sądzą, że sprawy rozwiążą się same. To po części zrozumiałe – istotą pracy lekarzy przedsiębiorców jest leczenie pacjentów. Jednak ten argument nie usprawiedliwia braku działania- jeśli zespół nie ma przestrzeni na otwartą komunikację – rozpada się.

Właśnie robisz duży krok w stronę stworzenia zespołu marzeń 😉 Zapraszam Cię do obejrzenia video, dzięki któremu możesz uzyskać odpowiedź na ważne pytania:

▪️ czy Twój zespół wie, co zamierzasz i gdzie zmierzasz?
▪️ jakie kompetencje powinien posiadać lider?
▪️ co warto, a czego nie warto robić zarządzając ludźmi?
▪️ jak mówić, by inni Cię słuchali i angażowali się w rozwój Twojej firmy?

W video #DentalBiznes odkryjesz model pracy szefa i zespołu, nastawisz się na tworzenie rozwojowego miejsca pracy, poznasz procesy, które wspierają zaangażowanie i pozytywną motywację zespołów, określisz sposób komunikacji i pozyskiwania najlepszych pracowników oraz i wiele innych. To kompleksowy przewodnik, jednak tyko od Ciebie zależy, jakie elementy wykorzystasz w swojej praktyce. Jeśli chcesz wiedzieć więcej – skontaktuj się

A teraz zapraszam do oglądania!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + one =